SÖMESTR TATİLİ HIZLANDIRILMIŞ KURS TARİHLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Her sene olduğu gibi, bu sene de şubat tatilinde Hızlandırılmış Kurs olacak, bu süre boyunca her gün ders yapılacaktır. Hızlandırılmış kurs haftası sınıflara göre değişecektir. Buna göre 3-6 Yaş Sınıfı, Hazırlık I, 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar için Hızlandırılmış Kurs tatilin ilk haftası yapılırken; Önhazırlık, Hazırlık II, 1, 2, 3 ve 4. Sınıflar içinse tatilin 2. haftası yapılacaktır.

Bu süre içinde, hem derslerin her gün üst üste yapılması, hem de daha uzun saatler sürmesi sebebiyle öğrencilerimiz birkaç ayda gösterebilecekleri ilerlemeyi 1 haftada kaydetme şansına sahip olmaktadırlar. Buna karşın, bu dönemde devam etmeyen öğrenciler de egzersiz yapamadıkları için, tam tersine gerilemekte; dolayısıyla da devam eden ve etmeyen öğrencilerin arasındaki fark ciddi şekilde açılmaktadır. Buna ek olarak bu sene bu kurs süresince yarışma ve gösteri provalarına da başlanması planlanmaktadır. Tüm bu sebeplerle velilerimizin tatil programlarını yaparken bu tarihlere göre ayarlama yapmaları önemle duyurulur.

Bu dönemdeki dersleri kaçırmak, Paris’te yapılacak Dance World Cup yarışma grubundan çıkarılmak için yeterli sebep olarak kabul edilecektir.

Hızlandırılmış Kurs ders programı ve açık ders ile ilgili tüm detaylar daha sonra duyurulacaktır.